top of page

Seçimin Borsaya Etkisi2021 Kasım başı yükselmeye başlayan endeks ,düzeltmeler yaparak sağlıklı bir şekilde yükselişine devam ediyor. Fakat yatırımcının aklını karıştıran çok büyük bir konu var ; SEÇİM !!!


Herkesin bir teorisi var bazıları Mart'ta ,bazıları Nisan'da paralarını borsadan çekeceğini söylüyor. Ekonomik konjonktürde bu tarz durumların düşünülmesi, manipülasyonların da olacağını öngörüp nakde geçmek mantıksız bir hareket diyebilir miyiz? Hayır diyemeyiz. Bu mantıklı bir strateji hamlesidir.


Beri yandan diğer olasılık da içinizi yiyecek tabi. Her şey bu kadar güllük gülistanlık olmayacak! Hisselerinizi satmayıp daha büyük bir ralli izleyebilir misiniz? Böyle bir olasılık var mı? Tabi ki var. Bu yüzden hamlelerinizi %1000 düşünüp uygulayın.
Seçim sonrası düşüş yaşayabiliriz fakat bunun bir düzeltme mi yoksa farklı bir sezona mı geçildiğini anlamanız lazım. Aksi taktirde terste kalıp zarar edebilirsiniz. Şuan önümüzde biraz daha zaman var. Neler yaşanacağını hep beraber göreceğiz.


Sadece zor bir döneme giriyoruz, bu döneme hazırlıklı olmak zorundasınız eğer bu işi yapıyorsanız! Psikolojinizi ,stratejinizi düzenleyin ve savaşa hazır olun. Kalkanınız olmadan zarar görebilirsiniz. En küçük detay bile bilgisizlikten iyidir. Biraz sancılı geçebilir ama zaten mantıklı bir hamle yaptığınızı düşünüyorsanız ,psikolojinizi ayarlayıp karar duygunuz da yerindeyse sizi kimse alt edemez!

bottom of page