top of page

Seçim 14 Mayıs'ta olabilir!


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seçimlerle ilgili bir sunum yapıldığını belirten Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, seçimlerin 14 Mayıs'ta gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi


Kahramanmaraş merkezli deprem 10 ilde 43 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.


Deprem felaketi sonrası 14 Mayıs'ta yapılacağı sinyali verilen seçimlerin akıbeti de tartışma konusu oldu. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın seçimlerin bir yıl süreyle ertelenmesi çıkışıyla başlayan tartışma, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Seçim zamanında yapılacak” açıklamasıyla gündemdeki yerini koruyor.


Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi, "Seçimlerin 18 Haziran'da yapılması konusunda anlaşmaya varılması çok muhtemel" ifadelerinde bulunmuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunum yapıldı, seçim yüksek ihtimalle 14 Mayıs'ta.


"Bugün iki önemli toplantı yapıldı. Bir tanesi parti dışında bir merkezde, biri partide. Pek çok teknik isim bir araya geldi, 'hangi tarihte yapılmalı' diye. Hürriyet Gazetesi'nde de yazmıştık. 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ı istiyor.' diye. Bugünkü toplantıların neticesinde yüzde 99 oranında 14 Mayıs'ta seçim yapılacak gibi görünüyor" şeklinde konuşan Fırat, şunları söyledi:


"Bu akşam bir toplantı vardı. "Teknik açıdan yetişecek mi, teknik olarak imkanlar el verecek mi? YSK seçmen kütüklerini deprem bölgesinde hazırlayacak mı" diye bakıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ta ısrarcı diye yazmıştım. YSK ve AK Parti'deki teknik isimler çalıştı. Akşam saatlerinde, Binali Yıldırım'dan Numan Kurtulmuş'a... Erdoğan'ın kurmayları bir araya geldiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da bir sunum yapıldı. Toplantıdan bana gelen bilgi seçimin 14 Mayıs tarihinde yapılacağı yönünde."


bottom of page