top of page

Modoko/Çalışkan, mobilyalarının %80’inde fiyatları sabitleme kararı aldı.


Modoko Başkanı Koray Çalışkan, mobilyalarının %80'inde fiyatları sabitlediğini duyurdu.


Modoko'dan yapılan açıklamada Modoko Başkanı Koray Çalışkan, 2022 mobilya sektörü hammadde bulmada sıkıntı yaşadığı için arz-talep dengesinin bozulduğunu bildirdi.


Koray Çalışkan, enflasyon krizinde fiyatı en çok artan ikinci ürünün mobilya ürünleri olduğunu belirterek "Bizim aldığımız ürünlerde yaşadığımız çok ciddi zamlardan ötürü, fiyatlarımız çok ciddi mertebelerde zamlandı. Öyle ki enflasyon paketinde en çok fiyatı artan ikinci ürün mobilya oldu. Yıl sonuna doğru tersine dönmeye başladı. Şu anda hammadde bulmakta zorlanmıyoruz" ifadelerini kullandı.


Hammadde stoklarının yeterli düzeye geldiğini belirten Çalışkan, üretim kapasitesini arttırdığını bildirdi.


2023 yılında bazı marketlerin uygulamaya koyduğu fiyat sabitlemesi çalışmasına Monoko olarak dahil olmaya karar verdiklerini açıklayan Çalışkan:


"610 firmayla birlikte ay sonuna kadar fiyatlarımızı artırmama kararı aldık. İnşallah Şubat ayında maaşların asgari ücretin artmasıyla birlikte ufak tefek artışlar olacak ama o güne kadar ocak sonuna kadar biz fiyatlarımızı sabit tutacağız.


Bununla birlikte müşterilerimize peşin fiyatına taksit seçenekleri için bankalarla çalışıyoruz. Taksit kampanyalarıyla da tüketicileri destekliyoruz. Fiyatların ufak tefek artışı mobilya için de zorlasa da stokları eritme kısmında bize fayda sağlayacak. Bu dönem hem iç piyasayı biraz daha hareketlendirmek için enflasyon artışı karşısında üstümüze düşen görevi yaptığımız hem de stokları erittiğimiz bir dönem olacak. Mobilyanın yüzde 80’inde fiyatları sabit tutuyoruz. Bu kısım daha ağaç ağırlıklı bir kısım ve şu anda fiyatlar da indirimli olarak satışa sunuluyor. Karlılığımızı düşürdük. Mobilya alıcıları için de özel kampanyalar üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor."

bottom of page