top of page

Global Career Summit 2023'te gençlere kariyer yolculukları için önemli mesajlar verildi3İK Ajans Başkanı Alper Çakıroğlu, "Global Career Summit 2023 etkinliğiyle 500'ün üzerinde üniversite öğrencisini 3 günde toplam 30 farklı panelde 30 farklı şirket yöneticisi ile bir araya getirdik." dedi.


Global Career Summit 2023, üç gün boyunca iş dünyasından değerli isimleri 500'ün üzerinde öğrenci ile buluştururken, gençlere kariyer yolculukları için önemli mesajlar verdi.


3İK Marka İletişim Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, ajans tarafından QNB Finansbank'ın daimi; pladis, Turkish Technology ve Yıldız Holding'in resmi sponsorluğunda Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'de düzenlenen "Global Career Summit 2023" etkinliği sona erdi.


Finans, hızlı tüketim ürünleri, sağlık, sanayi ve teknoloji gibi farklı sektörlerden alanında öncü temsilcilerin öğrencilerle bir araya geldiği 3 günlük etkinliğe 500'ün üzerinde üniversite öğrencisi katıldı.


"Dünya sizin; yakalayın, şekillendirin ve değiştirin" mottosuyla düzenlenen etkinlikte dijital dönüşümün etkileri ve bu dönüşümde cesur, esnek ve uyum sağlayabilir olmanın önemi ön planda oldu.


Global Career Summit 2023 etkinliğinin ilk iki gününde şirket yöneticileri tarafından yapılan sunumlarda cesaret ve çeviklik mesajları ön plana çıkarken, son gün ise değişik kültürlere ve şirket içi rollere uyum sağlayabilme becerisi vurgulandı.


Etkinliğin öğrenciler için en büyük kazanımlarından birisi ise yapılan sunumların yanı sıra şirket yöneticileri ile networking aralarında buluşabilmek ve doğrudan iletişim kurabilmek, soru sorabilmek oldu.


Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan 3İK Ajans Başkanı Alper Çakıroğlu, bu yıl 6'ncısı düzenlenen Global Career Summit 2023 etkinliğiyle 500'ün üzerinde üniversite öğrencisini 3 günde toplam 30 farklı panelde 30 farklı şirket yöneticisi ile bir araya getirdiklerini bildirdi.


Panel aralarında şirket yöneticileri ile birebir networking yapma fırsatı da bulan gençler için son derece faydalı bir etkinlik gerçekleştirildiğini kaydeden Çakıroğlu, "Gerek etkinliğimize katılan şirket yöneticileri, gerek öğrencilerden aldığımız geri bildirimler bizim için mutluluk verici." ifadesini kullandı.

bottom of page