top of page

Erdoğan ve Bahçeli deprem bölgesine birlikte gidecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, deprem olan 10 ile birlikte ziyaret etme kararı aldı.


6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem, Bahçeli'nin seçim bölgesi Osmaniye'nin de olduğu Adana, Hatay, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Kilis'te büyük yıkımlara neden oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin hemen ardından etkilenen tüm illeri gezerek incelemelerde bulundu.


MHP Lideri Devlet Bahçeli Erdoğan'dan gelen teklik sonucu depremin olan illeri birlikte ziyaret etme kararı aldı. Perşembe günü Bahçeli'nin Erdoğan'ı ziyareti sırasında bölgeye gidilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.


MHP Lideri Bahçeli’nin bölgeye gitmemesi sonucunda eleştirilince sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanının deprem bölgesinde olmasından dolayı gelişmeleri Ankara'dan takip ettim. Dava arkadaşlarımız il il ilçe ilçe köy köy yardım çağrılarına koştu. Başkaları gibi şov peşinde değiliz. Milletimizin yaşadığı her acı bizim acımızdır. Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana ve Malatya'da milletimle tek ses olacağım, sırayla ziyaret edeceğim” açıklamasını yapmıştı.


bottom of page