top of page

BİST KAP'a bildirdi: 3 hissede tedbir uygulanacak


Borsa İstanbul, yapılan incelemeler neticesinde 3 hissede tedbir uygulanmasını kararlaştırdı. İşte BİST'in açıkladığı tedbir kararlarına ilişkin detaylar:


Astor Enerji (#ASTOR)


ASTOR.E payları 27/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 2/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.


İdealist GMYO (#IDGYO)


IDGYO.E payları 27/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.


Emir paketi tedbiri, ''piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması'' , ''emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması'' ve ''emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması'' uygulamalarını kapsıyor.


SDT Uzay ve Savunma (#SDTTR)


SDTTR.E payları 27/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.


Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsıyor.

bottom of page